Jakie firany wybrać do salonu?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w niemalże każdym domu, dlatego każdy element jego wystroju, powinien być wybrany w sposób rozważny i przemyślany. Dlatego wybór odpowiednich firan, może wydawać się bardzo trudny. Jednak wystarczy pamiętać o tych kilku zasadach, by z łatwością podjąć najlepszą decyzję.

Jak duży jest twój salon?

Wybierając odpowiednie firany do jakiekolwiek pomieszczenia, trzeba pamiętać o tym, aby były one dostosowane do przestrzeni, którą masz do wykorzystania. Jest to szczególnie ważne, jeśli posiadasz mały salon, ponieważ wybór złych zasłon, może go jeszcze bardziej optycznie zmniejszyć. Dlatego w przypadku mniejszych pomieszczeń, dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na krótkie firany w jasnych kolorach. Jeśli posiadasz duży salon, to przed Tobą jest o wiele łatwiejsze zadanie, ponieważ dużą przestrzeń, bardzo trudno optycznie zmniejszyć. Jedyną rzeczą, na którą musisz uważać, to nie wybieranie zbyt krótkich zasłon, bo może to sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się niepokojąco duże. 

Co zrobić, jeżeli posiadasz balkon?

Wbrew pozorom, to czy posiadasz okno balkonowe, ma istotny wpływ na wybór odpowiednich firan. W takim przypadku koniecznie zdecyduj się na firanki balkonowe super wybór, ponieważ zostały one stworzone w taki sposób, by nie tylko dobrze się prezentować, ale również ułatwiać korzystanie z balkonu. Ponadto mają one wiele interesujących wzorów, także bez względu na to, w jakim stylu utrzymany jest twój salon, z pewnością znajdziesz rozwiązanie, które przypadnie Ci do gustu. Jeżeli, jednak sam nie jesteś w stanie podjąć dobrej decyzji, poproś kogoś bliskiego o pomoc.

Czasami, jednak może się zdarzyć, że przypadną Ci do gustu firanki balkonowe, choć sam nie posiadasz balkonu. Pamiętaj, że w takim przypadku również możesz powiesić takie zasłony w salonie i będą one doskonale pełniły swoją funkcję. Najważniejsze jest przede wszystkim to, abyś to Ty był zadowolony z ostatecznego efektu, ponieważ będziesz spędzać bardzo dużo czasu w tym pomieszczeniu, patrząc na te firanki.

O czym jeszcze należy pamiętać wybierając firanki?

Przede wszystkim, najważniejszą kwestią jest to, by przed jakimkolwiek zakupem firanek, zmierzyć bardzo dokładnie okno. Dzięki temu będziesz wiedział, jaki rozmiar firan będzie idealny do twojego salonu. Jeżeli wahasz się pomiędzy kilkoma kolorami lub wzorami, pamiętaj, że firany mają tę zaletę, że bardzo łatwo się je zmienia, dlatego możesz je zmieniać według własnego uznania. Nie zapominaj, jednak o tym, by mimo wszystko ich wzór współgrał z wystrojem reszty pomieszczenia.